Jazda konna jest wymagającym sportem. Zanim spróbujesz swoich sił w nowej dyscyplinie, powinieneś się starannie przygotować. Każdy jeździec, niezależnie od swoich umiejętności i stażu, narażony jest na kontuzje zagrażające jego zdrowiu, a nawet życiu. Elementem pomagającym ustrzec się przed skutkami upadków jest odpowiednie nakrycie głowy. Zastanawiasz się, czy warto inwestować we własny kask do jazdy konnej? Sprawdź, jaki model sprawdzi się lepiej: własny czy wypożyczony.

Wypożyczony kask do jazdy konnej? Niekoniecznie!

Niemal każda stadnina daje swoim klientom możliwość wypożyczenia sprzętu jeździeckiego, w tym również kasków. Zanim jednak zdecydujesz się skorzystać z tej opcji, zastanów się dwa razy. Kask do jazdy konnej należycie spełnia swoją rolę tylko wtedy, kiedy jego konstrukcja jest nienaruszona. Korzystając z ogólnodostępnych kasków, nie znamy historii konkretnego modelu, a zatem nie mamy pewności, że nasza głowa jest dobrze chroniona. Ponadto, do kwestii bezpieczeństwa dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt – higiena.

Solidny kask – inwestycja w bezpieczeństwo

Podczas upadku czy bliższego kontaktu z gałęziami podczas przejażdżki w terenie to właśnie kask do jazdy konnej jest jedynym elementem zabezpieczającym głowę. Kosztowne bryczesy czy oficerki możesz zastąpić tańszymi, mniej profesjonalnymi zamiennikami, jednak na kasku nie warto oszczędzać. Jeśli chcesz pewnie czuć się w siodle i zminimalizować konsekwencje ewentualnego upadku, wybierz solidny kask z oferty cenionego w branży jeździeckiej producenta. Twardy, a zarazem lekki kask z poliwęglanu skutecznie zabezpieczy wrażliwą głowę i pozwoli Ci w pełni cieszyć się jazdą. Nowoczesne modele wyposażone są w systemy wentylacji poprawiające komfort jazdy w ciepłe dni oraz gąbczaste, wymienne wkłady amortyzujące wstrząsy i wchłaniające pot. Ponadto, kupując własny kask, nie musisz zadowalać się okrojoną rozmiarówką. 

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie motocykla Ochranné kryty na záhradné súpravy - obdĺžnikové