Istnieje wiele rodzajów reklam zewnętrznych. Niektóre z nich, takie jak na przykład billboardy wykonywane są w wielkim formacie. Inne jak podświetlane kasetony i podobne rozwiązania – wprost przeciwnie – to najczęściej niewielkie rzeczy. Standy reklamowe zewnętrzne mają natomiast bardzo uniwersalny charakter. W jaką reklamę warto inwestować?

Zamówienie standów reklamowych zewnętrznych – dlaczego warto?

Standy reklamowe zewnętrzne warto zamówić z kilku powodów. W przypadku firm takich, jak różnego rodzaju punkty gastronomiczne i sklepy stand umieszczony przed wejściem może pomóc przyciągnąć uwagę przypadkowych przechodniów. To bardzo ważne zwłaszcza w miejscach, które zlokalizowane są przy ulicach, na których panuje bardzo duży ruch pieszych, a większość klientów to ludzie, którzy niekoniecznie wcześniej planowali wejść.

Świetnie takie rozwiązanie sprawdza się na przykład w przypadku restauracji. Na standzie umieścić można najbardziej atrakcyjne pozycje z menu. Jeżeli dodatkowo będzie to miało ciekawą formę graficzną, to z całą pewnością przyciągnie zainteresowanie potencjalnych gości. Tego rodzaju reklama bardzo często wykorzystywana jest w lokalizacjach turystycznych. Warto wtedy zadbać o obecność najważniejszych informacji w językach obcych.

Podświetlane kasetony – jak być widocznym?

Podświetlany kaseton pełni podwójną funkcję. Z jednej strony jest po prostu formą reklamy, która ze względu na swoją atrakcyjną wizualnie formę, może skutecznie przyciągać klientów. Świetnie sprawdza się zwłaszcza po zmroku, kiedy jest najlepiej widoczny.

Kasetony takie używane są równie jako szyldy. Firma, która stosuje takie rozwiązanie, staje się przede wszystkim o wiele bardziej widoczna. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku większych miast, w których ruch samochodowy jest często dość szybki, a szyldy firm powinny być bardzo dobrze widoczne z ulicy i umożliwiać natychmiastową identyfikację.

Kiedy reklama wielkoformatowa się opłaca?

Często zadawanym pytaniem jest to, czy reklama wielkoformatowa się opłaca. Wszystko zależy od firmy i jej oferty. Na pewno nie jest to dobry pomysł w przypadku firm niewielkich, których większość klientów to przypadkowi ludzie z ulicy.

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zastosowanie tego rodzaju reklamy w przypadku dużych przedsiębiorstw, z usług których korzystają osoby mieszkające na dużym obszarze, które skłonne są dojechać, by skorzystać z danej usługi, czy kupić jakiś towar. Reklama taka sprawdza się również do oznaczenia lokalizacji miejsc położonych przy bardzo ruchliwych drogach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe zewnętrzne.

Comments are closed.