Taras przy domu warto wykorzystać jako miejsce wypoczynku i relaksu w czasie wiosny i lata. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest trudne – do dyspozycji mamy wiele interesujących kompletów meblowych, dodatków, parasoli ogrodowych. Jaki pomysł na zabudowę tarasu wykorzystać, by miejsce to zachęcało do odpoczynku?

Pergola – nowoczesny pomysł na zabudowę tarasu

Wśród licznych propozycji na taras, jeden pomysł na zabudowę tarasu jest szczególnie chętnie wykorzystywany. Jest to nowoczesna pergola ogrodowa, która pozwoli precyzyjnie wyznaczyć przestrzeń wypoczynkową i sprawi, że miejsce blisko domu nabierze wyjątkowej oprawy. Funkcjonalne pergole to konstrukcje wznoszone modułowo, pozwalające na zacienienie wybranego obszaru tarasu. Pergole wykonane są z aluminium, które zabezpieczone jest przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i na długo zachowuje swój elegancki wygląd. Dach pergoli wykonany jest z lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. Użytkownicy decydują o ich ułożeniu i jednocześnie decydują, jak wiele światła wpada pod pergolę.

Pomysł na zabudowę tarasu – jakie meble wybrać?

Projektanci oddają w nasze ręce olbrzymi wybór nowoczesnych mebli ogrodowych. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe, które łączą doskonały wygląd, świetne parametry techniczne oraz wysoką odporność na uszkodzenia. W kolekcjach technorattanowych znaleźć można przede wszystkim sofy, leżanki ogrodowe, fotele, krzesła, stoliki i stoły. Drugą propozycją są nowoczesne meble aluminiowe, które rewelacyjnie sprawdza się w aranżacjach loftowych, minimalistycznych. Decydując się na konkretny pomysł na zabudowę tarasu, możemy wykorzystać również parasole ogrodowe. Funkcjonalne parasole skutecznie ochronią przed słońcem i sprawią, że wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

Comments are closed.