Wizerunek firmy to jeden z najważniejszych czynników wyboru, jaki konsumenci biorą pod uwagę podczas zakupów. Spójna komunikacja, przykuwające wzrok grafiki czy chwytliwe hasła marketingowe przyczyniają się w dużej mierze do sukcesu marki na rynku. Cały proces brandingowy jest wymagającym zadaniem, dlatego planując strategię, warto skonsultować się z agencją kreatywną. Specjaliści ze świata reklamy pomogą wdrożyć najlepsze rozwiązania i przeprowadzą przez wszystkie kroki.  

Agencja reklamowa a agencja marketingowa – czym się różnią? 

Do niedawna na rynku nie występowało rozróżnienie na agencję reklamową i marketingową. Wraz z rozwojem branży kreatywnej powstała jednak potrzeba zdywersyfikowania działań konsultingowych. Działania prowadzone głównie offline, takie jak realizacja kampanii w mediach drukowanych czy projekty materiałów akcydensowych – banery, billboardy czy ulotki – leżą w zakresie kompetencji agencji reklamowych. Natomiast wszelka promocja w sferze online, tworzenie witryn internetowych i sklepów, a także przygotowywanie contentu na social media to obowiązki specjalistów z pracowni marketingowych.

Jakie usługi świadczy agencja kreatywna?

Agencja kreatywna to natomiast kompleksowa obsługa klienta. Firma zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin i jest w stanie zaproponować klientowi pełną gamę usług na każdym etapie rozwoju jego biznesu. Wybierając taki typ agencji, jak np. sprawdzona Happy Island, nie trzeba martwić się o to, że któreś z działań marketingowych będzie musiało być prowadzone zewnętrznie, zarówno projekty graficzne, jak i działania internetowe czy strategiczne leżą w kompetencji kreatywnych.

Grafika

Identyfikacja marki to zbiór elementów, który odpowiada za jej wizerunek. Dzięki spójnej komunikacji klient już widząc charakterystyczne kolory, bez przeczytania podpisu, będzie wiedział z jaką firmą ma do czynienia. Agencja kreatywna po dogłębnym wywiadzie i zidentyfikowaniu wartości oraz potrzeb marki będzie mogła zaproponować idealnie dopełniające biznes materiały promocyjne takie jak np. katalogi, broszury czy wizualizacje.

Visual marketing

Na visual marketing składają się takie elementy jak oznakowanie zewnętrzne i wewnętrzne, wystrój wnętrza i sposób prezentacji oferty. Konsultacje z agencją kreatywną pomogą tak zaaranżować lokal, by zachęcał klientów już samym wyglądem, a także znacznie usprawnią komunikację i całokształt customer experience.

Digital marketing

Dzięki kompleksowym działaniom z zakresu digital marketing firma ma o wiele większe szanse na zaistnienie w Internecie. Profesjonalne agencje kreatywne zapewniają obsługę wszystkich kanałów komunikacji marki, analitykę i raporty z prowadzonych działań, a także stałą opiekę techniczną.

 

Comments are closed.