Okna panoramiczne to szereg zalet, które warto wziąć pod uwagę. Mają one również wady, jakich także nie można pominąć. Decydując się na tego typu stolarkę okienną trzeba być pewnym decyzji jakich się podejmuje, aby w przyszłości nie musieć żałować tego zakupu.

Bezpieczne okna panoramiczne

Niektóre osoby wychodzą z przekonania, że duże okna nie są wcale bezpieczne, ułatwiając złodziejom przedostanie się do środka. Błąd! Producenci tego typu okien takie przypadki również biorą pod uwagę, zabezpieczając je w odpowiedni sposób. Dzięki temu można być pewnym tego, że żadna “okazja nie czyni złodzieja”. W jaki sposób jest to możliwe? Chociażby dzięki temu, że w oknach stosowane są odpowiednie okucia. Rama posiada wzmocnioną konstrukcję, a na dodatek ma się do czynienia z grubymi przeszkleniami. Aby wzmocnić bezpieczeństwo, sam inwestor może pomyśleć o roletach, jakie stosuje się po stronie zewnętrznej.

Izolacja termiczna

Do niedawna można było się spotkać z opinią, że tego typu stolarka okienna oceniana jest w sposób negatywny, ponieważ wychładza pomieszczenia. Może tak było do pewnego czasu, ale teraz się to zmieniło. Do wyboru są okna panoramiczne, jakie mają bardzo dobre parametry izolacyjne. Trzeba tylko zwrócić uwagę na te czynniki, aby mieć pewność, że nikt nie będzie miał do czynienia z chłodem wewnątrz. Warto również wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na dźwiękoszczelność. Tak, aby mieć pewność co do tego, że zbyt duża ilość hałasu nie będzie przedostawała się do środka danego pomieszczenia. 

Comments are closed.