Ciąża to szczególny czas dla kobiety. Oczekiwanie narodzin nowego członka rodziny zmienia całą rzeczywistość. Zmianie ulega również ciało: brzuch się zaokrągla, woda zatrzymuje się w organizmie, piersi mocno się powiększają. Dla wielu kobiet, zwłaszcza tych, które wcześniej prowadziły aktywny tryb życia sytuacja ta jest niekomfortowa, dlatego szukają sposobu, aby zamaskować niedoskonałości, a jednocześnie czuć się swobodnie.

Dobór bielizny ciążowej

Aby poprawić komfort życia codziennego w ciąży warto zadbać o dobrze dopasowaną bieliznę ciążową. Od niej zależy nie tylko prezencja ciężarnej, ale przede wszystkim jej wygoda, swoboda poruszania i komfort. Zmieniające się dynamicznie ciało sprawia, że coraz trudniej zmieścić się w tym samym biustonoszu czy majtkach.

Wybór bielizny ciążowej to zdecydowanie wygoda na pierwszym miejscu, nieco mniej ważne wydaje się być to czy bielizna jest uwodzicielska i seksowna. W tym szczególnym czasie rezygnuje się z koronki czy syfonu na rzecz ekologicznej i oddychającej bawełny, tak aby nie tylko ukryć niedoskonałości, ale przede wszystkim czuć się całkowicie swobodnie w ciągu dnia.

Charakterystyka bielizny ciążowej

Bielizna ciążowa różni się znacząco od bielizny, którą kobiety nosiły wcześniej. Biustonosze są zwykle bardziej zabudowane, na grubych elastycznych ramiączkach, których zadaniem jest nie tylko podtrzymywanie rosnących piersi, ale również ochrona i zabezpieczenie kręgosłupa. Ciążowe biustonosze pozbawione są fiszbin po to, by nie podrażniać wrażliwej skóry piersi, które dodatkowo często są bolesne. Co więcej, dostępne są też modele dla mam karmiących, które pozwalają w sposób szybki nakarmić dziecko bez konieczności zdejmowania całego biustonosza.

Majtki z kolei najczęściej uszyte są z ekologicznej i organicznej bawełny, dzięki której skóra oddycha i jest mniej narażona na bakterie, które mogą prowadzić do infekcji intymnych. Nie mają również żadnej gumy, która mogłaby uciskać rosnący brzuch. Dodatek rozciągliwych materiałów oraz bezszwowa technologia szycia sprawiają, że majtki doskonale dopasowują się do każdej sylwetki i rozciągają się w sposób nie powodujący dyskomfortu.

Bielizna ciążowa dostępna jest w różnych kolorach i wzorach w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, ale warto podkreślić, że w przypadku tej kategorii raczej stawia się na komfort i wygodę i mniejszą wagę przywiązuje się aspektu estetycznego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.