Zaaranżowanie przydomowego tarasu jest dzisiaj prostsze niż nam się wydaje – meble wypoczynkowe na taras zaoferują nam topowi producenci, a my sami możemy wybierać pomiędzy kolekcjami technorattanowymi, meblami modułowymi. Jakie rozwiązania warto wykorzystać na swoim tarasie? Co brać pod uwagę podczas kupna?

Technorattanowe meble wypoczynkowe na taras

Wśród najczęściej wybieranych mebli dzisiaj bez wątpienia wymienia się technorattanowe meble wypoczynkowe na taras. Meble takie odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wnikanie brudu. Technorattan jest materiałem syntetycznym, który nie odkształca się, nie jest podatny na ścieranie czy utratę koloru pod wpływem promieniowania UV. Tworzywo to na długie lata zachowa wspaniały wygląd i kolor. Meble wypoczynkowe na taras tego typu osadzone są na lekkim, aluminiowym stelażu – jest on malowany proszkowo, przez co zabezpieczono go przed działaniem wilgoci i rdzą. Niska waga aluminium sprawia, że meble wypoczynkowe na taras nie są ciężkie, a ich podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów. 

Meble wypoczynkowe na taras – elegancki parasol ogrodowy

Meble wypoczynkowe na taras to nie tylko komplety składające się z foteli czy stołów – to również dodatki takie jak parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole zaskoczą nas pod wieloma względami – posiadają one liczne punkty regulacji, co przekłada się na lepsze dopasowanie kąta padania cienia. Parasol posiada czaszę wykonaną z materiału technicznego pokrytego poliuretanem – takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem promieniowania słonecznego, wnikaniem brudu czy wilgocią. Czasza osłoni nas nie tylko przed słońcem, ale również przed deszczem!

Comments are closed.