Nawet niewielki taras może stać się naszym wymarzonym miejscem do wypoczynku – przekonują architekci zieleni i producenci mebli ogrodowych. Do szczęścia potrzebny jest nam odpowiedni zestaw wypoczynkowy na taras oraz odpowiednia ochrona przed słońcem. Jakie propozycje znajdziemy w topowych sklepach? Czym kierować się podczas wyboru mebli ogrodowych?

Zestaw wypoczynkowy na taras – z jakich elementów się składa?

Decydując się na zestaw wypoczynkowy na taras pamiętajmy o tym, że ma być on dopasowany do naszych potrzeb. Projektanci i producenci proponują nam meble ogrodowe zamknięte w kolekcjach, w których znajdziemy przede wszystkim sofy narożne, wygodne krzesła i fotele, stoliki kawowe. Poza nowoczesnymi zestawami technorattanowymi możemy wybrać również innowacyjne meble modułowe. W przypadku zestawu technorattanowego meble oferowane są w dużych kolekcjach – możemy sami zadecydować, które elementy są dla nas najlepsze. Komplety modułowe to kolekcje w których elementy wykorzystywać możemy osobno lub też łączyć je tworząc wygodne sofy narożne. Zestaw wypoczynkowy na taras, bez względu na rodzaj, powinien być wykonany z trwałych materiałów. Jakich?

Zestaw wypoczynkowy na taras oparty na stabilnym stelażu

Wybierając zestaw wypoczynkowy na taras zwracajmy baczną uwagę na materiały. Stelaże mebli powinny  być tworzone z aluminium malowanego proszkowo – materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, korozją. Zastosowanie aluminium pozwala również na znaczne zmniejszenie wagi mebla. W przypadku mebli technorattanowych ich okrycie tworzy syntetyczna plecionka o nieporowatej strukturze – plecionka nie wchłania kurzu, nie płowieje. Meble modułowe okrywają wygodne i miękkie poduszki, które tapicerowane są tkaninami o hydrofobowej strukturze. 

Comments are closed.