Samochody z przyczepami kempingowymi są coraz częściej widoczne na polskich drogach. Takie podróżowanie to świetna alternatywa dla klasycznego wypoczynku. Dzięki przyczepie sami decydujemy o tym, gdzie chcemy nocować, możemy też planować w czasy w mniej oczywistych lokalizacjach. Ubezpieczenie przyczepy kempingowej to jedno z ważniejszych zagadnień, kiedy pragniemy zakupić przyczepę na własność.

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej – czy jest obowiązkowe?

Polskie prawo jasno wskazuje, że przyczepa to pojazd bez napędu, jednak jest ona ciągnięta przez pojazd mechaniczny, przez co musi być ona objęta ubezpieczeniem. Dlaczego ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest tak ważne? Okazuje się, że przyczepy kempingowe mogą wyrządzić sporo szkód, zarówno na drodze, jak i podczas postoju. Manewrowanie samochodem z przyczepą wymaga precyzji i doświadczenia. Dla niewprawionego kierowcy może być to problematyczne – stąd już tylko krok od zarysowania przyczepą innych pojazdów. Może się również zdarzyć, że przyczepa kempingowa odczepi się od ciągnącego ją pojazdu w czasie jazdy! Źle zabezpieczona przyczepa w trakcie postoju może się stoczyć, uszkadzając inne pojazdy na parkingu.

Czy ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest drogie?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest obowiązkowe – nie musimy jednak kupować OC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, które ubezpiecza nas samochód. Znalezienie OC dla przyczepy kempingowej może zająć nieco czasu. Warto jednak porównać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać tę polisę, która pasuje nam najbardziej.

Czy podróżowanie przyczepą jest popularne?

Zdecydowanie tak – popularność przyczep kempingowych w Polsce rośnie z roku na rok. Osoby korzystające z tego typu podróżowania podkreślają, że przyczepy kempingowe dają im znacznie więcej możliwości w wyborze miejsca wypoczynku.

Comments are closed.