Jednośladów na polskich drogach jest coraz więcej – motocykle są cenione przez miłośników motoryzacji, dodatkowo pozwalają one znacznie szybciej poruszać się np. w korkach. Okazuje się, że motocykliści objęci są takimi samymi obowiązkami co posiadacze samochodów. Ubezpieczenie motocykla jest konieczne. Jakie polisy trzeba kupić?

Ubezpieczenie motocykla – polisa OC

Jednym z obowiązków posiadaczy motocykli jest ubezpieczenie motocykla poprzez zakup polisy OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej uprawnia do poruszania się po drogach, jest również zabezpieczeniem dla innych użytkowników drogi. W razie kolizji czy wypadku spowodowanego przez właściciela polisy, wszelkie szkody finansowane są właśnie z ubezpieczenia. Ubezpieczenie motocykla OC pozwoli więc na naprawę uszkodzonych samochodów, ale też na leczenie osób poszkodowanych. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla poprzez polisę OC? Okazuje się, że cena polisy nie jest stała i wynika z wielu czynników. Najważniejszy jest wiek motocykla, model oraz pojemność silnika. Kolejno istotny jest wiek posiadacza motocykla oraz wszelkie zniżki, które uzbierał on podczas lat bezkolizyjnej jazdy. Na wysokość składki ma również wpływ miejsce rejestracji maszyny.

Dodatkowe ubezpieczenie motocykla – co wybrać?

Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia motocykla, z czego chętnie korzystają miłośnicy jednośladów. Ubezpieczenie motocykla w formie AC to wygodna forma ochrony, która pozwoli na likwidację szkody czy też na odzyskanie części wartości motocykla po jego kradzieży. Ubezpieczenie AC daje możliwość samodzielnego określenia zakresu ochrony – im wyższy zakres, tym wyższa roczna składka. Autocasco chroni zarówno przed kolizjami na drodze, ale i uszkodzeniami motocykla np. na parkingu, gdy sprawca nie jest znany.

Comments are closed.