Alanya to wyjątkowy kurort wakacyjny w Turcji, który odwiedzany jest co roku przez rzesze turystów z całego świata. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, czym wyróżnia się to miejsce. Warto byłoby więc nieco bliżej je poznać, zwłaszcza jeśli planuje się w najbliższej przyszłości wypoczynek w słonecznej Turcji.

Luksusowe hotele i jedna z najpiękniejszych tureckich plaż

W Alanyi znajduje się wiele pięknych i luksusowych hoteli. Zdecydowana większość wczasowiczów oczekuje zaś wygód, które zagwarantują im niezapomniany wypoczynek. Hotele wyposażone są w strefy SPA i welness, a także w baseny. Nie brakuje w nich restauracji proponujących smakowite posiłki, także te typowe dla kuchni tureckiej. Niejednemu humor poprawi aromatyczna kawa. Ponadto, wiele hoteli oferuje możliwość skorzystania z usług doświadczonych animatorów. Chętnie zorganizują oni zajęcia dla dzieci, a rodzice będą mogli skorzystać wówczas z zabiegów upiększających i relaksujących.

Luksusowe hotele to jednak nie wszystko. To właśnie w Alanyi znajduje się uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż w całej Turcji. Mowa tu oczywiście o plaży Kleopatry. To właśnie tam wypoczywać miała królowa ze swoim ukochanym. Plażę tę wyróżnia nie tylko złocisty piasek, ale również piękna i czysta woda. Jej temperatura w sezonie jest na tyle wysoka, że z przyjemnością można oddać się kąpieli bądź uprawiać sporty wodne. Atutem tej plaży jest także to, iż jest uznawana za dość spokojną i cichą. Wydaje się więc idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi, także tymi małymi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pogoda w Turcji bardzo sprzyja osobom wypoczywającym w tym kraju. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że na plaży będzie można spędzić wiele szczęśliwych chwil.

Cudowne i zapierające dech w piersiach zabytki

Tak, Alanya to słynny kurort turecki. Ale to nie tylko cudowne plaże i luksusowe hotele. Jest to bowiem miejsce, w którym ulokowanych jest bardzo wiele intrygujących zabytków. Koniecznie trzeba odwiedzić wzgórze zamkowe, z którego rozciąga się cudowny widok na okolicę. Nie sposób nie wspomnieć także o słynnej Czerwonej Wieży, która wykonana została z unikalnej czerwonej cegły. Osoby, które chcą poznać kawał fascynującej tureckiej historii powinny także rozważyć wizytę w Muzeum Archeologicznym. Miłośnicy pieszych wędrówek ucieszą się zaś ze spaceru brzegiem półwyspu. Dzięki temu będzie można dotrzeć do wspaniałej latarni morskiej. To świetne miejsce na robienie zdjęć, które mogą stanowić dobrą pamiątkę.

Comments are closed.