Salon jest pokojem, który spełnia wiele ról. To tu odpoczywamy, zapraszamy gości czy spożywamy posiłki. Bardzo ważne jest, by zadbać o przyjazną atmosferę. Aranżując pokój dzienny nie można zapomnieć o roślinach, które nie tylko są elegancką dekoracją, ale również mają pozytywny wpływ na nasz nastrój. Jaki kwiaty będą idealne do salonu?

Dekoracje na komody i parapet

Komoda, szafka rtv czy stolik kawowy to idealne miejsca do wyeksponowania kolorowych kwiatów.

Storczyk od lat króluje w naszych mieszkaniach. Niestety nie jest to kwiat łatwy w uprawie. Jest bardzo wymagający pod względem podlewania. Przesuszony storczyk bardzo szybko straci kwiaty. Przelany momentalnie zacznie gnić.

Donice lechuza, które zostały stworzone specjalnie z myślą o storczykach są wyposażone w system nawadniania. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które nie są pewne czy samodzielnie poradzą sobie z prawidłowym nawodnieniem rośliny.

Fiołki alpejskie to kolejne kwiaty, które zachwycają urodą. Białe, różowe oraz fioletowe fiołki o żywych barwach będą wyglądały pięknie nie tylko na komodzie, ale również parapecie okiennym. Najkorzystniej prezentują się w prostych donicach lechuza. Białe donice podkreślą kolor rośliny, różowe stworzą jednolitą kompozycję.

Kwiaty, które ozdobią podłogi

Wybierając rośliny do salonu warto również zadbać o wolne miejsca na podłodze. Takie puste punkty najczęściej pojawiają się w rogach pokoju, w pobliżu sofy, fotela wypoczynkowego czy okna. Jest to świetne miejsce, by postawić tam atrakcyjny kwiat.

Mając niewiele miejsca korzystniej wybrać roślinę, która nie jest rozłożysta. Rośnie w górę. Palmy, draceny oraz daktylowce będą idealne. Koniecznie trzeba pamiętać o umieszczeniu ich w odpowiednich doniczkach.

Donice lechuza odpowiednie dla palm są wąskie i wysokie. Trzeba pamiętać, że palmy mają długie korzenie rosnące w głąb podłoża. Tylko wysoka donica zapewni im prawidłowy rozwój.

W mieszkaniach, gdzie jest więcej miejsca można pozwolić sobie na kwiaty, które rosną rozłożyście. Skrzydłokwiat jest tu dobrym przykładem. Jest to roślina łatwa w uprawie. Bardzo lubi mieć mokrą ziemie. Można pozwolić sobie na częste i obfite podlewanie. Warto wspomnieć, że ma nie duże, białe kwiaty, które bardzo ciekawie wyglądają.

Monstera to kolejna warta uwagi roślina. Jej ogromne, dziurawe liście wzbudzają zachwyt. Ciemnozielony kolor jest soczysty i mocny. Podkreślą to czarne donice lechuza. Monstera lubi miejsca zacienione. Będzie dobrze się czuła wszędzie tam, gdzie dociera rozproszone światło. Trzeba zwrócić uwagę, by miejsce nie było za ciemne, gdyż w liściach monstery nie powstaną charakterystyczne dziury.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.