Na rynku motoryzacyjnym istnieją preparaty, które mają na celu poprawienie pracy jednostki napędowej i jej ochrony na długi czas. Wielu mechaników nadal jednak ma wątpliwości. Czy, aby na pewno jesteśmy w stanie poprawić pracę silnika bez jego demontażu? Brytyjska marka, lider w przemyśle petrochemicznym, udowadnia, że jest to możliwe. W jaki sposób? Produkując preparaty do płukania silnika i dodatki do oleju.

Płukanka silnika  – zalecana do każdej wymiany oleju 

Dobrej jakości oleje mają w sobie składniki, które mają na celu zapewnić elementom silnika prawidłowe smarowanie, a zarazem jego czyszczenie. Z czasem jednak te właściwości są mniejsze. Jest to szczególnie widoczne w sytuacjach, gdy olej był wymieniany dłużej niż 15 tys. km. W Internecie możemy znaleźć wiele filmików, na których widać, że silnik, który pracował na oleju kiepskiej jakości i był wymieniany stosunkowo dawno, ma w sobie znaczące ilości nagaru. To zanieczyszczenia, które mocno wpływają na jego pracę i wydajność. I właśnie dlatego zalecana jest płukanka silnika. 

Jak przebiega proces płukania silnika?

Płukanie silnika nie wymaga wizyty w warsztacie samochodowym. Jeśli w swoim garażu posiadasz kanał lub najazdy i samodzielnie zajmujesz się wymianą oleju, będzie to dla ciebie prosta operacja. Zawartość jednej puszki wystarczy wlać do komory silnika, uruchomić go, a następnie pozostawić na biegu jałowym przez około 20 minut. Po tym czasie wymieniamy olej wraz z filtrem i cieszymy się czystym jego wnętrzem. 

Wielu klientów zgodnie podkreśla, że po płukance silnika objawy nadmiernego dymienia, większego spalania, głośniejszej pracy silnika lub dymienia z wydechu ustały. Dlatego ci, co podchodzą sceptycznie do tego typu zabiegów, w pełni bezpiecznie powinny przetestować ten preparat w swoim samochodzie i sprawdzić, czy to rzeczywiście działa. Sprawdź – https://tec2000.pl/produkt/engine-flush-plukanka-do-silnika/

TEC 2000 Oil Booster – dodatek do oleju

Kolejnym z produktów TEC 2000 jest Oil Booster. Jest to dodatek do oleju silnikowego, który pomaga zmniejszyć jego zużycie i utrzymanie odpowiedniego ciśnienia oleju. Substancje zawarte w jednej butelce zapewniają czystość silnikowi, a także ograniczyć hałas generowany przez niedogrzany silnik. Oil Booster kosztuje kilkadziesiąt złotych, a pozwala zaoszczędzić o wiele więcej, gdyby konieczny był remont silnika. Jego właściwości dodatkowo smarują wszystkie pracujące elementy silnika, co jest jego główną zaletą. Dowiedz się więcej o Oil Booster na https://tec2000.pl/produkt/oil-booster-dodatek-do-oleju/

 

Comments are closed.