Zmieniając wystrój kuchni, warto również pomyśleć o nowych sprzętach i wyposażeniu tego wnętrza. Kuchnie indukcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – kupując taki produkt eliminujesz gaz w mieszkaniu, ale też stawiasz na nowoczesne rozwiązania. Aby możliwe było wygodne gotowanie na płytach tego typu, konieczne okażą się garnki na płytę indukcyjną. Jaki komplet wybrać?

Garnki na płytę indukcyjną – sprawdź oznaczenia!

Jak rozpoznać garnki na płytę indukcyjną? Nie martw się, to proste. Komplety garnków dedykowanych na indukcje posiadają znaczek cewki indukcyjnej, czyli charakterystycznej pętelki. Dzięki nim nie ma wątpliwości, czy kupujemy odpowiedni komplet garnków. Decydując się na takie garnki, pamiętajmy o tym, aby ich średnica była jak najbardziej zbliżona do średnicy pól grzewczych na naszej kuchence. W ten sposób znacząco zmniejszymy straty energii podczas gotowania!

Garnki na płytę indukcyjną sprzedawane są w zestawach składających się z kilku lub kilkunastu elementów. W ten sposób bez trudu dopasujemy komplet do własnych potrzeb. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj komplety ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed korozją, odkształcaniem oraz przed działaniem wysokich temperatur. Uwagę przyciąga dno garnków – jest ono wielowarstwowe, a jedną z warstw tworzy specjalistyczny dysk, który pozwala na lepsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Przekłada się to na znacznie szybsze przygotowanie potraw!

Jakie dodatki posiadają garnki na płytę indukcyjną?

Nowoczesne garnki na płytę indukcyjną posiadają liczne elementy, które pozwolą na jeszcze wygodniejsze gotowanie. Podstawą są lejki, cedzaki oraz wewnętrzne miarki, które pozwolą na odmierzanie płynów w sposób idealny. Atutem są też profilowane rączki, tworzone z materiałów nieprzewodzących ciepła. Uzupełnieniem dla kompletów są pokrywki ze szkła hartowanego. Niewielkie otwory w pokrywkach pozwolą na odparowanie nadmiaru wody.

 

 

 

 

 

Comments are closed.