Własny ogród stwarza wiele możliwości. Tęsknisz już za grillem z przyjaciółmi? Zastanawiasz się czy wybrać klasyczną formę grilla czy może efektownie wyglądający kominek? Jakie rozwiązanie jest trwalsze i bardziej praktyczne?

Grill ogrodowy

Warto dodać, że grill niekoniecznie musi być małym, przenośnym urządzeniem, które kojarzymy często z pola namiotowego czy niedzielnego popołudnia nad jeziorem. W ogrodzie możemy postawić masywniejszy sprzęt, jeśli tylko nie zależy nam na jego dużej mobilności. Wiele wariantów grillów ogrodowych ma kółka, dzięki którym można całość przestawić w dogodne miejsce lub np. schować, aby grill nie zamókł podczas deszczowej pogody.

Ciekawym rozwiązaniem grilla ogrodowego jest grill murowany. Wyglądają one naprawdę rewelacyjnie, wkomponowane w aranżację ogrodu. Co ciekawe te betonowe rozwiązania są naprawdę rewelacyjne, szczególnie, że niektóre z nich można dość mocno rozbudować zyskując właściwie małą, polową kuchnię. Wybierając grill betonowy masz możliwość wyboru rozmiaru paleniska i rusztów, możliwość ustawienia rusztów na kilku poziomach.

Kominek ogrodowy

Alternatywą dla grilla jest kominek ogrodowy, który kupić możesz tu gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok. Z całą pewnością jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, które postrzegane jest jako rozwiązanie stwarzające więcej możliwości niż grill. Dlaczego? Niektóre kominki oferują również możliwość wędzenia czy suszenia, co dla niektórych jest naprawdę ważnym atutem.

Fajnym rozwiązaniem jest możliwość dopasowania kominka w taki sposób, aby pasował on do całej ogrodowej architektury ogrodu lub tarasu.

 

Comments are closed.