Okna Katowice można otwierać w sposób różnoraki. W historii można by znaleźć takie przypadki, kiedy inwestor nie do końca przemyślał ten temat, przez co wybrał stolarkę okienną, której nie mógł finalnie otworzyć, ze względu na charakter budynku. Takich sytuacji w obecnych czasach nie brakuje, dlatego należy się ich wystrzegać.

Pionowe okna Katowice

Na to, jak otwierana jest pionowa stolarka okienna, wpływ mają m.in. zastosowane okucia. Chociaż nie tylko. Współczesna technologia pozwala m.in. na zastosowanie innych rozwiązań, które ubogacają współczesną stolarkę. Na liście znaleźć można m.in. specjalne zaczepy, które umożliwiają mikrowentylację/rozszczelnienie. O co dokładnie chodzi? O to, że okno można otworzyć na szerokość 45 stopni. Dzięki temu powstaje niewielka luka, która zapewnia wentylację pomieszczenia. Takie luki są jak najbardziej wskazane w okresie jesienno-zimowym. Ciepło nie będzie uciekać tak szybko ze środka, zapewniając przy okazji napływ świeżego powietrza.

Jak można blokować okna?

Współczesne okna Katowice mają możliwość zastosowania specjalnej blokady. Po co ona? Chociażby po to, żeby okna samodzielnie się nie zamykały. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z wiatrem. Ogranicznik przy otwarciu okien pozwala na zatrzymanie się w pozycji 90 stopni. Ciekawostką, chętnie wykorzystywaną przy oknach, jest klamka z kluczykiem. Polecana w szczególności do miejsc, gdzie mieszkają małe dzieci. Nie ma obaw, że okna zostaną otwarte przez maluchy bez wiedzy ich rodziców. 

 

Comments are closed.