Nie musimy dysponować dużymi przestrzeniami, by wykreować wygodne miejsce odpoczynku i spotkań. Pokoje dzienne pełnią kilka funkcji – są one miejscem relaksu, ale też przestrzenią do spotkań w gronie znajomych czy rodziny. Niewielki pokój dzienny można zaaranżować funkcjonalnie i wygodnie!

Wygodny komplet wypoczynkowy w niewielkim salonie

Podstawą w pokojach dziennych są dopasowane do potrzeb komplety wypoczynkowe. Nie ma problemu, by uzupełnić nimi mały pokój dzienny – inspiracje podsuwają doświadczeni projektanci. W niewielkiej przestrzeni warto postawić na minimalistyczną sofę dwuosobową oraz dopasowany do niej fotel. Taki komplet wystarczy ustawić obok stolika kawowego – w ten sposób tworzy się przytulny kącik do odpoczynku. Alternatywą może być sofa trzyosobowa, która wieczorami zmienia się w wygodne łóżko. Takie sofy narożne to praktyczne rozwiązanie dedykowane do przestrzeni, gdzie pokój dzienny może być też pokojem gościnnym czy sypialnią. Warto zwrócić uwagę na to, jak projektowane są komplety wypoczynkowe. Ich stelaże wykonane są z desek meblowych, zabezpieczonych przed odkształcaniem czy ścieraniem. Wewnątrz sof i foteli znajdują się miękkie gąbki oraz sprężyny, które zapewniają odpowiednie podparcie i komfort. Okrycie mebli to trwałe tapicerki.

Funkcjonalne meble w salonie

W salonie powinny znaleźć się również meble, które pozwolą na przechowywanie niezbędnych drobiazgów, ale też ubrań, książek. Warto znaleźć rozbudowaną kolekcję meblową, w której umieszczono szafy, komody, ale też regały, półki, stoliki kawowe. Meble takie tworzone są zgodnie z obowiązującymi trendami – każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na materiały – meble tworzone są zazwyczaj z płyt meblowych, rzadziej z litego drewna.

Comments are closed.