Drzwi zewnętrzne to jeden z takich elementów, który należy wybrać w sposób dokładny i uważny. Tylko dzięki temu będzie można zapewnić sobie nie tylko prywatność, ale również odpowiedni poziom ciepła w domu. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Oto kilka wskazówek, które mogą ułatwić ten wybór.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać – materiał wykonania

Drzwi wykonuje się najczęściej z drewna. Pod uwagę bierze się najczęściej sosnę i świerk, jako te drzewa bardzo wytrzymałe, ale nie można powiedzieć, żeby dąb i buk były gorsze. Cztery gatunki drewna, które chętnie wykorzystywane są przez producentów stolarki drzwiowej. Osoby, których nie stać na prawdziwe drewno, mogą zakupić te produkty, które wykonane są z płyt drewnopochodnych.

A może warto postawić na drzwi wykonane z PCV? To właśnie w ich środku znajduje się rdzeń wykonany z blachy stalowej ocynkowanej lub aluminium. Model drzwi, który wybierany jest chętnie ze względu na brak konieczności wykonywania skomplikowanych zabiegów konserwujących. Na dodatek są one dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Do wyboru jest również ta stolarka drzwiowa, która wykonana jest z włókien szklanych. Są to tak naprawdę drzwi, które łączą w sobie cechy drzwi drewnianych, jak również tych z PCV. Ich cechą jest niska waga, jak również wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Ich wadą jest jednak wysoka cena, dlatego też wiele osób woli jednak zrezygnować z ich zakupu, stawiając jednak na nieco tańsze modele drzwi wejściowych do swojego domu. 

 

Comments are closed.