Siedząc blisko okna w salonie, czujesz nieprzyjemny chłód? Rachunki za ogrzewanie niepokojąco wzrosły? A może niegdyś białe ramy stały się żółte? W takim razie najwyższa pora na wymianę okien! Producenci stolarki okiennej oferują szeroki wybór modeli o zróżnicowanej estetyce i parametrach. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród klientów szukających efektownych, a jednocześnie solidnych modeli o doskonałych parametrach cieszą się okna drewniane. Co je charakteryzuje? Sprawdź!

Stylowe i uniwersalne okna drewniane

Okna drewniane docenią osoby, dla których duże znaczenie ma estetyka najbliższego otoczenia. Wąskie profile o naturalnej strukturze drewna są szlachetną dekoracją każdego pomieszczenia. Drewno jest uniwersalne. Doskonale komponuje się zarówno z surowymi, minimalistycznymi wnętrzami, jak i aranżacjami opartymi na klasycznych kanonach.

Parametry techniczne

Oszklenia osadzone w drewnianych profilach to nie tylko zachwycający aspekt wizualny, ale również doskonałe parametry. Nowoczesne okna drewniane znajdują zastosowanie w budynkach energooszczędnych budowanych według rygorystycznych norm. Charakteryzują się niskim współczynnikiem Uw i dobrze tłumią wszystkie dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Pamiętaj!

Zanim zamówisz okna z drewna dokładnie sprawdź, jak należy je pielęgnować. Naturalny surowiec wymaga regularnej impregnacji i odpowiedniego mycia. Niewłaściwie pielęgnowane drewno może niszczeć pod wpływem ekspozycji na czynniki zewnętrzne, przede wszystkim wilgoć. Jednak warto mieć świadomość, że zadbane okna z drewna będą w nienagannym stanie służyć przez kilkadziesiąt lat.

Comments are closed.