Tego typu produkty, jak platformy służące do wykonywania badań klinicznych, wykorzystywane są już od bardzo dawna. Co dalej w związku z tym idzie, wiele z nich jest przestarzałych, nie pozwalających na wykorzystanie potencjału, jaki tkwi w pożądanych wynikach wyszukiwania.

Nowoczesna aplikacja do badań klinicznych

Chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom użytkowników, takie firmy, jak 10Clouds, postanowiły stworzyć coś, co będzie nowoczesne, a do tego łatwe w użytkowaniu. Taką aplikację, która pomoże dostrzec od nowa możliwości, jakie dają wyniki przeprowadzonych badań klinicznych. Tą aplikacją stała się Datacapt. Jest to aplikacja, która umożliwia projektowanie UX, a także projektowanie i dalszy rozwój produktów.

Grupa docelowa

Zanim jednak powstał całokształt Datacapt, konieczne było przetestowanie. Tylko bowiem dzięki temu można było sprawdzić, czy dana aplikacja jest w stanie spełnić oczekiwania poszczególnych grup docelowych. Podstawą było stworzenie takich zadań, których wykonywanie nikomu nie będzie sprawiało żadnych problemów. W szczególności, jeżeli mowa jest tu o osobach starszych, które nie są tak biegłe w obsłudze komputera. Datacapt Case Study pozwoliło więc na stworzenie takich ułatwień, jak bezproblemowe przechwytywanie i eksportowanie danych, czy też rejestrowanie uczestników. 

Potrzeby branży medycznej

Z roku na rok są one coraz większe. Nie ma się jednak czemu dziwić. Chociażby dlatego, że pacjenci oczekują iż, otrzymają m.in. lek na wszystko. I to w jak najszybszym czasie. Dlatego też ciągłe przeprowadzanie badań klinicznych jest koniecznością. Zanim jednak ten proces zostanie zakończony sukcesem, trochę czasu minie. Datacapt powstał poniekąd jako odpowiedź na to, aby zaspokoić potrzeby branży medycznej odnośnie skrócenia czasu na osiągnięcie potrzebnych badań klinicznych. 

Zarządzanie takimi badaniami klinicznymi nie jest łatwe. W szczególności, że produkty testowane są nie tylko pod kątem skuteczności, ale także bezpieczeństwa. Napływające zewsząd dane odnośnie tego, jak dany produkt wygląda, efektywności, etc., mogły powodować pewien chaos. 

Datacapt pomaga wszystko uporządkować, zapewniając wygodę użytkowania. Teraz, dzięki takim właśnie aplikacjom, utrzymanie kontroli nad różnorodnymi badaniami klinicznymi, jest zdecydowanie łatwiejsze. 

Czy warto zamówić taką aplikację? Odpowiedź chyba się już sama nasunęła. W szczególności, że jest ona zawsze personalizowana pod potrzeby branży medycznej, którą należy zaliczyć do jednych z najszybciej się rozwijających. 

 

Comments are closed.