Samodzielne ozdabianie wnętrz staje się coraz częściej stosowaną metodą na zmianę wystroju. Szablony malarskie dostępne na rynku umożliwiają sprawną i stosunkowo tanią zmianę wnętrz bez konieczności zatrudniania fachowców. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na samodzielne działanie.

Gotowe szablony

Malarskie szablony to gotowe wzory, które są nanoszone na różne powierzchnie. Na rynku znaleźć można dwa rodzaje takich szablonów. Pierwszy z nich to jednorazowy szablon. Nadaje się on do użytku wyłącznie raz, jednak jego cena jest bardzo niska.

Szablony malarskie wielokrotnego użytku umożliwiają wykonanie danego wzoru wiele razy. Oznacza to, że można tworzyć wiele kompozycji z wykorzystanie jednego wzoru bez konieczności kupowania go każdorazowo. Rozwiązanie takie jest nieco droższe, jednak wiele osób wybiera właśnie takie rozwiązanie.

Nie tylko na ściany

Wbrew pozorom szablony malarskie są wykorzystywane nie tylko na ścianach. Coraz więcej osób zaczyna wykorzystywać szablony na płytkach. W przypadku malowania płytek należy wybrać odpowiednią farbę, która jest dla nich przeznaczona.

Ozdabianie płytek w łazience przy użyciu szablonów może przynieść niesamowity efekt. W przypadku odświeżania łazienki dużą popularnością cieszą się wzory orientalne. Odpowiednie ułożenie powtarzającego się wzoru może nadać łazience zupełnie innego wyglądu. Warto jednak pamiętać, że użycie zwykłej farby do naniesienia wzorów może spowodować ich szybkie zmycie.

Szablony na meble

Szablony malarskie mogą być stosowane w różnych modyfikacjach. Coraz częściej doceniane są również podczas modernizacji starych mebli. Wykorzystanie gotowych szablonów do odświeżenia mebli może przynieść ciekawy efekt. W przypadku nanoszenia wzoru na meble bardzo istotne jest dokładne przyklejenie wzoru podczas malowania. Jeśli ruszy się podczas malowania, cały wzór będzie wymagać poprawy.

W przypadku malowania mebli warto pamiętać o konieczności zastosowania specjalnej farby. Dodatkowo w przypadku mebli z prawdziwego drewna konieczne jest często użycie specjalnych wosków. Do odświeżania mebli idealnie sprawdza się farba kredowa. Jest ona o wiele łatwiejsza do usunięcia w przeciwieństwie do farby olejowej.

Gotowe szablony to znakomite rozwiązanie na tanie i szybkie odświeżanie wnętrz. Dobrze odmalowany wzór będzie wyglądać niezwykle efektownie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Wykorzystanie szablonu jest dość łatwe i nie wymaga zbytniego nakładu pracy. Warto jednak pamiętać o doborze odpowiedniej farby do powierzchni. Zły wybór farby może przynieść nieestetyczny rezultat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szablony malarskie.

Comments are closed.