Domowa sypialnia powinna być miejscem idealnym do relaksu i odpoczynku. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze nie tylko sprzyjać będzie wypoczynkowi, ale też stanie się ozdobą całego domu. Jakie meble i dodatki wybrać, by przestrzeń ta zachwycała?

Łóżko w dopasowanym stelażem

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym elementem w sypialni jest dopasowane do potrzeb łóżko. Nowoczesne łóżka dostępne są w różnych rozmiarach oraz z praktycznymi dodatkami, jak np. tapicerowanym zagłówkiem. Większość łóżek posiada również wewnętrzne komory, odpowiednie do przechowywania dodatkowych kołder, ale również ubrań sezonowych czy butów. Do komór odstać się można poprzez podniesienie stelaża. W niektórych łóżkach projektanci proponują zamiast nich wysuwane szuflady. Kupując łóżko, pamiętajmy o stelażach – stelaże są łóżka 140×200 są jednymi z najczęściej kupowanych. Posiadają one elastyczne listwy, który podtrzymują materac. Stelaże do łóżka 160×200 są istotnym elementem konstrukcji, które wzmacniają cały mebel. Ostatnim elementem niezbędnym dla spokojnego snu jest dopasowany do potrzeb materac.

Przechowywanie przedmiotów w sypialni

W aranżacji sypialni pomogą gotowe kolekcje meblowe, w których znaleźć można zarówno wygodne łóżka ze stelażami, jak również praktyczne szafki nocne. Szafki ustawiane przy łóżkach pozwolą na wygodne odkładanie książek, jak również na przechowywanie leków czy odkładanie szklanki z wodą. Wewnątrz szafki nocnej znajdzie się dość miejsca np. na bieliznę. Aby zapewnić sobie dodatkową przestrzeń do przechowywania ubrań w sypialni, warto postawić na elegancką szafę lub komodę. Obecnie kolekcje meblowe dedykowane do sypialni projektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami. Bez trudu znaleźć można znaleźć meble w stylistyce skandynawskiej, industrialnej czy nowoczesnej.

Comments are closed.