Efektywność jazdy na nartach, przede wszystkim osiągana na stoku prędkość, ale i poziom przyjemności czerpanej z jazdy zależą nie tylko od posiadanych umiejętności i wkładanego wysiłku, ale i od tego, z jakiego sprzętu się korzysta. A zwłaszcza z jakich butów, bo to one w stroju narciarza odgrywają najważniejszą rolę. BOOTFITTING pomaga je wybrać.

Problemy z kupowaniem narciarskiego obuwia

Bootfitting to taka odpowiedź producentów sprzętu sportowego, ale też i właścicieli sklepów sportowych na częste problemy klientów. Buty narciarskie zakupione w zwykłym sportowym sklepie bardzo często nie są w stanie spełnić wymagań i potrzeb sportowców w stu procentach. Problemem często staje się tu ich nieodpowiednie dopasowanie do budowy, rozmiaru i naturalnych uwarunkowań stóp.

Rozwiązaniem jest natomiast specjalistyczna usługa, która polega właśnie na indywidualnym dopasowywaniu narciarskiego obuwia i tym samym uzyskiwaniu dużo lepszych warunków do jazdy, co momentalnie przekłada się na czerpanie znacznie większej frajdy z uprawiania sportu.

Profesjonalne dopasowywanie butów

Usługę tę nazywa się bootfittingiem, albowiem póki co nie znaleziono dla niej dobrego polskiego tłumaczenia. Pod anglojęzyczną nazwą skrywa się dość złożony wielowymiarowy proces, który zresztą za każdym razem może wyglądać nieco inaczej, w zależności od tego, z jakich konkretnych usług się go złoży.

Różne są bowiem potrzeby narciarzy. Każdy ma inną budowę stopy, która zadecyduje o indywidualnych wymaganiach względem obuwia, a często też i preferencjach. Nie ma na świecie dwóch osób, które mogłyby się pochwalić identyczną budową stopy i z tego właśnie względu standardowe rozmiary stosowane przez producentów są mylące i praktycznie nigdy nie zapewniają właściwego dopasowania.

Bootfitting odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby

Ciężko oczekiwać, by osoba, która jeździ na nartach naprawdę sporadycznie, co najwyżej kilka razy do roku, wykonywała sobie buty narciarskie na zamówienie i płaciła za nie grube pieniądze, mając jednocześnie do wyboru szablonowy model za kilkukrotnie mniejszą kwotę. W przypadku gdy jednak model ten, już w praktyce, okaże się czymś absolutnie niewygodnym, można będzie pomyśleć o tym, by zainwestować w bootfitting i pozwolić sobie na precyzyjne dopasowanie butów do stopy.

W specjalistycznych sklepach z asortymentem sportowym, posiadających różne sprzęty narciarskie, bardzo często przeprowadza się z klientami szczegółowe wywiady i ocenia się budowę ich stóp. Dopiero na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji można wyjść z propozycją kilku różnych modeli obuwia, by klient sam wybrał spośród nich taki model, który będzie mu najbardziej odpowiadać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie BOOTFITTING.

Comments are closed.