Nowoczesna technologia i innowacyjne metody zabiegowe umożliwiają pacjentom uzyskanie satysfakcjonujących efektów po zabiegu, jakim jest przeszczep włosów. Jeszcze jakiś czas temu wykonywany on był metodami typowo chirurgicznymi, które mogły wiązać się z długotrwałą rekonwalescencją, a także z trudno gojącymi się ranami, po których pozostawały widoczne blizny. Obecnie w świecie medycyny estetycznej można zauważyć wyraźny postęp, który ma także związek z zabiegami transplantacji włosów. Którą metodę warto rozważyć, decydując się na taką procedurę?

Zabieg metodą ekstrakcji jednostek włosowych

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej umożliwiającym zagęszczenie fryzury jest przeszczep włosów. Wśród metod zabiegowych znane są różne sposoby transplantacji mieszków włosowych. Jedną z nich jest metoda wykorzystująca technologię Follicular Unit Extraction, co oznacza ekstrakcję jednostek włosowych.

 

Zabieg uważany za nowoczesny i innowacyjny opiera się na zastosowaniu odpowiednich mikronarzędzi, które zwiększają precyzję ekstrakcji mieszków włosowych przy jednoczesnej trosce o nieuszkodzenie ich struktury.

 

W tej metodzie pobiera się najczęściej cebulki włosów z tyłu głowy, gdzie włosy są najmniej podatne na wypadanie. Zdarza się jednak, że ekstrakcja dotyczy graftów znajdujących się na plecach, twarzy, czy klatce piersiowej. Omawiana technika polega na pobieraniu mieszków włosowych w taki sposób, aby nie powodować uszkodzenia ich struktury. Jednocześnie istotna jest precyzja oraz efektywne nacięcie, które umożliwia wsunięcie narzędzia i łatwą ekstrakcję. W jej trakcie możliwe jest wyjmowanie nawet do czterech mieszków jednocześnie składających się na graft.

Komu rekomenduje się przeszczep włosów omawianą metodą?

Wspomniana metoda leczenia łysienia stosowana jest u osób, które na co dzień borykają się z łysieniem androgenowym. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Na ten zabieg mogą zdecydować się również osoby, u których łysienie i przerzedzenie włosów zaczęło postępować po doznanych urazach głowy, nadmiernym napromieniowaniu, poparzeniach, czy stanach zapalnych i infekcjach skóry na głowie.

Kiedy nie można wykonać tego zabiegu? Do przeciwwskazań należy cukrzyca, łuszczyca, łysienie plackowate, problemy związane z krzepnięciem krwi, alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu, aktywnie przebywane stany zapalne i infekcje skórne. Należy także odłożyć zabieg na późniejszy termin, jeżeli pacjent jest na etapie leczenia chorób wątroby lub nerek. Wykluczeniem do przeprowadzenia omawianej procedury jest także ogólny, zły stan zdrowia.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu?

Gojenie się ran powstałych w wyniku ingerencji w skórę trwa krócej w porównaniu do klasycznych metod operacyjnych. Blizny są niewielkie i zazwyczaj zanikają w ciągu kilku miesięcy od zabiegu. Są również znacznie mniej widoczne z powodu odrastających włosów.

 

Przeważnie po roku można oszacować optymalne efekty i rezultaty, a także ocenić, w jakim stopniu przeszczep się przyjął. Wraz z aklimatyzacją mieszków włosowych w skórze głowy włosy odrastają mocniejsze i grubsze.

Inne korzyści wynikające z zabiegu metodą ekstrakcji

Omawiany zabieg wykonuje się jednorazowo. Umożliwia uzupełnienie ubytków włosów nie tylko na głowie, ale także w okolicy zarostu, brwi, wąsów i rzęs. Nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, a transplantacja przebiega z zastosowaniem specjalistycznych i dedykowanych tej metodzie narzędzi.

 

Co ważne, przeszczep nie wymaga hospitalizacji. Należy jednak pamiętać o  odpowiedniej pielęgnacji i postępowaniu pozabiegowym zgodnie z zaleceniami i wskazówkami lekarza.

 

Efekt końcowy transplantacji prezentuje się naturalnie, tym bardziej, jeżeli zabieg przeprowadzony zostanie przez doświadczonego lekarza. Jeśli interesuje Cię tematyka przeszczepu włosów omawiana metodą, możesz umówić się na konsultację w Klinice Novoderm w Łodzi. Dzięki takiej rozmowie dowiesz się, czy kwalifikujesz się do przeszczepu włosów z zastosowaniem techniki ekstrakcji.

Comments are closed.

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ emental.com trzaikrajobraz.pl