Makijaż permanentny to sposób na długotrwałe podkreślenie urody. Zdarza się jednak, że wykonany zostaje nieumiejętnie, przez co nie spełnia swojego zadania. Niestety nie można go od razu usunąć. Natomiast już po kilku tygodniach można zgłosić się do specjalisty na laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Wyjaśniamy, na czym to polega i gdzie najlepiej zgłosić się na zabieg laseroterapii.

Czym się charakteryzuje makijaż permanentny i dlaczego trudno jest go usunąć?

Makijaż permanentny to zabieg upiększający, polegający na wprowadzeniu barwnika na odpowiednią głębokość pod naskórek. Charakteryzuje się tym, że efekty utrzymują się bardzo długo, lecz nie do końca życia, jak w przypadku tatuażu. Makijaż permanentny wykonywany jest płycej niż tradycyjny tatuaż i służy do podkreślenia brwi, powiek lub ust. Może też spełniać formę kamuflażu jakichś defektów, np. mikropigmentacja skóry głowy, imitująca włosy czy mikropigmentacja brodawek sutkowych po mastektomii.

Pigment utrzymuje się pod skórą od 3 do 5 lat. Chociaż makijaż permanentny nie jest tak trwały, jak tatuaż, to i tak trudno jest go usunąć. Z czasem barwnik blednie i może pojawić się chęć usunięcia go wcześniej niż przed upływem 3–5 lat. Eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie polecają skorzystanie z zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego, ponieważ jest on najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą formą „wypłukiwania” pigmentu.

Jak działa laser pikosekundowy na makijaż permanentny?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego polega na rozbijaniu barwnika przy pomocy wiązki lasera. Technologia pikosekundowa sprawdza się w tym przypadku najlepiej, ponieważ dysponuje najkrótszym możliwym impulsem (trwającym zaledwie pikosekundę). Dzięki temu laser pikosekundowy rozbija pigment na bardzo drobne fragmenty (wielkości pyłu), które organizm jest w stanie skutecznie przetworzyć i usunąć na pośrednictwem układu odpornościowego.

Lasery pikosekundowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że mogą usuwać nie tylko czarne pigmenty, ale też kolorowe. Można je zastosować niemal w każdym obszarze, również w delikatnych okolicach. Dlatego doskonale nadają się do usuwania makijażu permanentnego brwi, powiek i ust. Po zabiegu pojawi się zaczerwienienie i obrzęk, utrzymujący się przez kilka godzin. Przez parę dni skóra może być lekko zaczerwieniona. Potem makijaż permanentny staje się mniej wyraźny. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie kilku zabiegów.

Usuwanie makijażu permanentnego w klinice medycyny estetycznej

Na zabieg usuwania makijażu permanentnego najlepiej jest zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej, gdzie laseroterapia wykonywana jest przez doświadczonych lekarzy. To ważne, żeby zajął się Tobą specjalista ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Jak znaleźć zaufaną klinikę medycyny estetycznej? Sprawdź na stronie www.findbeauty.expert.com. Decydując się na laserowe usuwanie makijażu permanentnego przez specjalistę, zmniejszamy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak blizny. Lekarz, mający doświadczenie w obsłudze nowoczesnych laserów pikosekundowych jest w stanie tak dobrać parametry zabiegu, aby możliwe było usunięcie pigmentu w ciągu kilku mało inwazyjnych zabiegów.

Comments are closed.

zobacz wiecje https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ zobacz