Każda osoba, która chce rozpocząć jazdę konno musi posiadać kilka rzeczy, dzięki którym satysfakcja z jazdy będzie jeszcze większa. O jakich zakupach należy pamiętać? Jazda konna wymaga na początku nieco inwestycji finansowej.

Bryczesy HKM i inne

Do jednych z takich stałych punków należą bryczesy HKM, czyli inaczej mówiąc – specjalne spodnie do jazdy konnej. Dzięki nim można utrzymać się lepiej w siodle, jak również nie trzeba martwić się o otarcia – w szczególności po wewnętrznej stronie ud. Jak rozpoznać bryczesy? Chociażby po tym, że nie posiadają one żadnych szwów na wewnętrznej stronie ud. Jeżeli chodzi o nogi, to warto dodać do nich sztyblety, czyli krótkie buty do jazdy konnej. Dzięki nim nogi pewniej utrzymują się w strzemionach. Zdecydowana większość jeźdźców używa krótkich butów, chociaż na rynku dostępnych jest jeszcze kilka innych rodzai.

Akcesoria do jazdy konnej

Pamiętajmy o tym, aby podczas jazdy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kask na głowę to konieczność. Nawet dla pewnego siebie jeźdźca. Dbajmy o to, aby toczek (bo taka jest jego fachowa nazwa) obecny był przez cały czas – nawet, jeżeli komuś jest w nim niewygodnie. Wiele osób zaleca również noszenie kamizelki ochronnej, dzięki czemu będzie można chronić swój kręgosłup, klatkę piersiową i plecy przed urazami. Chociaż tutaj akurat można spotkać się z pewnymi wyjątkami. Owszem, jeżeli chodzi o dzieci, to często mają one na sobie takie kamizelki. W przypadku dorosłych jest to często sprawa omijana (niestety!) przez nich. 

Comments are closed.