Szukając metod na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej warto pamiętać o tym, aby miejsce to było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim: wygodne i funkcjonalne. Szukając inspiracji na ciekawe meble warto wybierać komplety uzupełnione o dodatkowe elementy, takie jak skrzynia tarasowa. Dlaczego warto mieć takie przedmioty w naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Skrzynia tarasowa na przybory ogrodnicze

Elementy tarasowe takie jak skrzynia tarasowa mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Najczęściej skrzynie służą nam do przechowywania poduszek i pledów w czasie lata – skrzynia pozwoli na ich stałe wentylowanie, co przyczyni się do zminimalizowania powstawania wilgoci wewnątrz. Skrzynie wyłożone od wewnątrz folią posłużą nam również jako miejsce do przechowywania narzędzi ogrodniczych. 

Jak zbudowana jest skrzynia tarasowa? W przypadku skrzyń technorattanowych ich stelaż tworzony jest z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium. Materiał ten nie odkształca się, zapewnia niską wagę mebla i jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i rdzą. Wierzch skrzyni tworzy plecionka technorattanowa, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Plecionka wykonana jest z polietylenu – materiał ten nie chłonie wilgoci, jest zabezpieczony przed promieniowaniem UV, nie traci koloru nawet po wielu latach użytkowania. Technorattan jest materiałem odpornym na odkształcenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, łamanie. 

Jak chronić meble technorattanowe jesienią i zimą?

W okresie jesieni i zimy warto zadbać o to, aby meble technorattanowe były odpowiednio chronione przed wilgocią i osiadaniem brudu. Warto wybrać dedykowane pokrowce ogrodowe, które pozwolą na zachowanie mebli w stanie nienaruszonym do kolejnej wiosny. 

Comments are closed.