Kuchnia – miejsce, gdzie mogą dziać się prawdziwe cuda. O ile zadbamy o to, aby została ona urządzona w odpowiedni sposób od podstaw. Jakie szafki kuchenne wybrać? Jak powinna zostać ustawiona całościowa zabudowa pomieszczenia? 

Dolna zabudowa kuchenna

Szafki kuchenne znajdujące się w dolnej zabudowie są bardzo ważne. Należy je ustawić na odpowiedniej wysokości, aby móc cieszyć się ich odpowiednią funkcjonalnością. Na jakiej wysokości należy ustawić takie meble? Można to sprawdzić w łatwy sposób. Wystarczy stanąć na prostych nogach przy ścianie i zgiąć ręce w łokciach. Blat roboczy powinien znajdować się ok. 10-15 cm poniżej wysokości naszych rąk. Będzie to idealne miejsce dla blatu roboczego, który ma na ogół. ok. 3-4 cm grubości. Pod tym blatem będą znajdować się wszystkie meble w dolnej zabudowie kuchennej. 

Szafki kuchenne w górnej zabudowie

Pomiędzy górną a dolną zabudową powinno znaleźć się ok. 55-60 cm odstępu. W szczególności, jeżeli pomiędzy nimi znajduje się blat roboczy. W tym wypadku można pomyśleć również o tym, aby umieścić pod szafkami górnymi oświetlenie, dzięki czemu pod spodem będzie wszystko lepiej dostrzegalne – co zostanie przez nas w szczególności docenione wieczorową porą. Szafki znajdujące się w górnej zabudowie posiadają mniejszą głębokość, niż te dolne. Warto do nich włożyć takie rzeczy, które są przez nas bardzo rzadko wykorzystywane. Chociażby z tego względu, że zajrzenie do ich zawartości niekiedy może sprawiać problem – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z osobami niskimi. 

Comments are closed.

https://auto-dzban.pl/wyroznione-prawa/kalkulator-ubezpieczen-oc-jak-latwo-i-szybko-obliczyc-koszt-swojego-ubezpieczenia/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne