Zabieg depilacji laserowej, to kilku bądź kilkunastominutowe serie naświetlań laserem określonych części ciała podzielone w czasie. Depilację laserową wykonuje się w momencie chęci pozbycia się na dobre uporczywego owłosienia z nóg, brzucha, okolic bikini, pach czy nawet twarzy. To bardzo wygodna metoda dzięki, której już nigdy nie będzie musiało się pozbywać włosów tradycyjnymi metodami – z użyciem pianek do golenia, żyletek czy też wosku. To stale wydawane pieniądze, ale i inwestowany czas, którego zawsze brakuje.

Depilacja laserowa – proces i przeciwwskazania

Cały zabieg depilacji laserowej opiera się o odpowiednie nastawienie parametrów lasera i naświetlanie ciała. Energia świetlna, która trafia na skórę jest przekształcana w energie cieplną w procesie termogenezy. Dzieje się to dokładnie w melaninie(barwniku skóry). Nagrzana melanina oddaje swoje ciepło cebulkom włosowym, które doznają uszkodzeń. Uszkodzona cebulka włosa nie jest w stanie dalej produkować włosów co daje pożądany efekt w postaci gładkiej skóry z której nie będą wyrastać żadne włoski. 

Depilacja laserowa wbrew opinii wielu ludzi jest procesem bezinwazyjnym. Oznacza to, że nie niesie za sobą żadnego ryzyka, a i posiada bardzo niewiele przeciwwskazań(w porównaniu z innymi zabiegami). Należą do nich przede wszystkim cukrzyca, choroby skóry takie jak atopowe zapalenie skóry, ciąża, karmienie piersią czy przyjmowanie leków fototoksycznych. Należy również pamiętać, aby przed i po zabiegu nie wystawiać skóry na działanie promieni świetlnych, gdyż skóra może zbytnio się podrażnić. Używanie peelingów też jest zabronione.

Sprawdź także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-rzeszow/

Depilacja laserowa w Rzeszowie

W największych miastach znajduje się wiele specjalistycznych salonów wykonujących zabiegi depilacji laserowej. Mają one najlepszy sprzęt oraz wykfalifikowany personel, który umiejętnie zbierze wywiad i wykona zabieg dbając o najwyższy poziom komfortu danej osoby. Przykładem takiego miasta jest odbycie depilacji laserowej w Rzeszowie.

Comments are closed.