W dzisiejszych czasach coraz większa liczba inwestorów stawia na nowoczesne rozwiązania, które mają za zadanie zapewnienie trwałych konstrukcji oraz skrócenie czasu budowy. Dlatego też coraz częściej stosuje się betonowe prefabrykaty, których fantastycznym przykładem są dźwigary betonowe sprężone.

Do czego służą dźwigary betonowe sprężone?

Jak sama nazwa wskazuje, mają one za zadanie dźwiganie ciężaru budynku. Służą one przede wszystkim do wykonywania konstrukcji dachów bądź też stropów. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że ich zastosowanie jest o wiele szersze, niż wskazuje na to nazwa. Dźwigary zazwyczaj wykorzystuje się przy wznoszeniu różnego rodzaju budynków produkcyjnych bądź też magazynowych. Są to elementy, które charakteryzują się bardzo wysoką użytecznością i funkcjonalnością. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Rodzaje dźwigarów betonowych sprężonych

Z racji tego, że dźwigary betonowe sprężone z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, to ich wybór na rynku jest bardzo zróżnicowany. Stąd też każdy inwestor będzie w stanie znaleźć dla siebie takie elementy konstrukcyjne, które najlepiej odpowiadają jego aktualnym potrzebom.

Renomowani producenci dźwigarów mają w swojej ofercie zarówno dźwigary betonowe sprężone dwuspadowe, jak i jednospadowe. Różnią się one przede wszystkim pomiędzy sobą pod względem przekroju. Aby zwizualizować sobie, jak wielkich rozmiarów mogą być dźwigary betonowe sprężone wystarczy powiedzieć, że ich długość może dochodzić nawet do kilkudziesięciu metrów.

Dźwigary betonowe sprężone wykonywane na zamówienie

Z racji tego, że popularność dźwigarów rośnie z roku na rok, nikogo nie dziwi fakt, że ich producenci wręcz prześcigają się w ofertach. Wykonywanie dźwigarów na indywidualne zamówienie jest usługą, która odpowiada na potrzeby i oczekiwania inwestorów. To klient posiada szczegółową wiedzę na temat wykonywanego przez siebie projektu oraz jego wymagań technicznych, stąd też to właśnie on może dokładnie określić rozmiar produktu, jaki aktualnie jest mu potrzebny.

Część producentów, którzy specjalizują się w produkcji dźwigarów betonowych, ma w swojej ofercie także usługę ich montażu.

Podsumowując, dźwigary betonowe sprężone pozwalają na sprawniejsze i szybsze ukończenie budowy, a także są rozwiązaniem bezpiecznym i niezawodnym. Nikogo więc nie dziwi to, że coraz częściej wykorzystywane są one na polskich budowach. To, co zasługuje na szczególną uwagę, to stosunek ich ceny do jakości, która bez wątpienia jest bardzo wysoka

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone.

Comments are closed.