Szukając nowych ścieżek rozwoju naszej kariery coraz częściej decydujemy się na wyjazd poza granice kraju. Okazuje się, że wyjeżdżają dzisiaj nie tylko pracownicy sezonowi czy osoby pragnące odbyć staż za granicą, ale również liczni specjaliści, którzy w międzynarodowych firmach widzą szansę dla siebie. Zagraniczni pracodawcy oferują wiele benefitów. Jakich?

Praca poza granicami kraju

Jakie kraje wybierane są najczęściej jako docelowe, kiedy idzie o poszukiwanie lepszej pracy? Nie ma wątpliwości, że większość Polaków decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii (przez wzgląd na znajomość języka obcego) lub do Niemiec – przez sąsiedztwo do Polski. Oba kraje dają wiele możliwości rozwoju – warto dać sobie nieco czasu na znalezienie zatrudnienia odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Decydując się na pracę w międzynarodowych korporacjach stawiamy przede wszystkim na rozwój – pracodawcy dbają tu o to, aby pracownicy mieli dostęp do licznych szkoleń i kursów, które pozwalają na stałe rozwijanie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. To dla pracodawcy doskonała inwestycja na przyszłość! Dodatkowo zagraniczni pracodawcy nierzadko pomagają obcokrajowcom podejmującym zatrudnienie w ich firmach – osoby zatrudnione mogą liczyć na pomoc opiekuna przez kilka tygodni w nowej pracy, jak również skorzystać z kursów językowych na preferencyjnych warunkach.

Rozliczenie podatku za pracę za granicą

Wielu Polaków obawia się momentu, kiedy konieczne będzie rozliczenie podatku za pracę za granicą. Jak rozliczyć podatek z Niemiec? Podstawą jest tu skompletowanie odpowiednich dokumentów oraz wypełnienie konkretnych formularzy. Jeśli obawiamy się o poprawność wpisanych danych warto zgłosić się o pomoc do jednego z wykwalifikowanych biur podatkowych, specjalizujących się w prawie pracowniczym i podatkach EU. 

Comments are closed.